Richard Claydermanról a legtöbb zenerajongónak a Ballada Pour Adeline jut eszébe. Ez a kislemez mintegy huszonkét millió példányban fogyott el harmincnyolc országban. Erről a lemez producere a mai napig ámulattal beszél:
- A társammal, Paul de Senneville-lel egy zongoristát kerestünk, aki el tudta játszani a szerzeményét, amelyet lánya, Adeline születésére írt - mesélte Olivier Toussaint. - Húsz tehetséges fiatalt hallgattunk meg, és magasan Richard volt a legjobb. Amikor aláírtuk a szerződést, azt mondtam neki, hogy ha eladunk tízezer kislemezt, az felér egy csodával, hiszen ebben az időszakban mindenki diszkólázban égett.
1976-ban a Ballade Pour Adeline egy csapásra világsztárrá tette őt. Azóta mintegy 1200 művet szerzett, és ahogy egy német újságíró megfogalmazta, többet tett a zongora népszerűsítéséért, mint bárki más Beethoven óta. Clayderman létrehozott egy egy olyan „Új romantikus” stílust, amely a pop és a klasszikus zene rajongói közt is osztatlan sikert aratott. Nancy Reagan nem véletlenül nevezte őt „A romantika hercegének”. Cleyderman eddig 90 millió albumot adott el világszerte, és 267 arany, valamint 70 platina lemezzel büszkélkedhet.
Sikerét nemcsak a lemezeinek, hanem a koncertjeinek is köszönheti, hiszen ezek egytől-egyig mindig nagyon látványosak. Tíz zenészével és a szimfonikus zenekarral szinte együtt lélegzik, és mint mondta, imádja keverni a különböző stílusokat, a tempót és a ritmusokat, aminek végre a magyar közönség is szem- és fültanúja lehet október 14-én.
Kommentek