Ácsné Szily Éva hegedűtanár (Budapest), Dr. Kotek László fizika mestertanár (Pécs), Kovács Október biológia-kémiatanár (Budapest) és Tiszai Zsuzsanna és Lovas Bálint néptáncpedagógus, etnográfus házaspár (Debrecen), a sportszakemberek között Agócs Mihály kajak-kenu mesteredző (Budapest), Andrássy Árpád sportlövő szakedző (Szeged), Perjámosi Kata úszóedző (Budapest) és Zemen János futó mesteredző (Budapest) részesült az elismerésben.
Az esemény során bemutatták a díjazottakról készített kisfilmeket is. Ácsné Szily Éva, hegedűtanár pedig megfogalmazta a megjelent pedagógusok és edzők titkát: „Szeretni kell a gyerekeket, bíztatni őket és bízni bennük, mert csak akkor fogják szorgalommal és gyakorlással meghálálni a munkánkat.” Agócs Mihály ehhez még hozzáfűzte: „Az a feladatunk, hogy önmaguk legyőzésére tanítsuk őket!”
A rendezvény során fellépett Váradi Gyula (hegedű) és Szabó Ildikó (cselló), mindketten a MOL Tehetségtámogató Program korábbi nyertesei, és egy-egy Hubay és Dvorak művet adtak elő.
Az Alapítvány 2007 óta összesen negyven edzőt és tanárt részesített eddig a Tehetséggondozásért Díjban, amely komoly erkölcsi elismerés az évek óta pályán lévő, áldozatkész tanárok és edzők számára. Évről évre egyre többen pályáznak, 2011-ben több mint 1700 jelölés érkezett az Alapítványhoz. A díjazottakat az Alapítvány kuratóriuma azon jelöltek közül választotta ki, akik már bizonyították, hogy szakmai és emberi kvalitásaik miatt egyaránt érdemesek az elismerésre, valamint a helyi közösség megbecsült és elismert tagjai.
A díjátadó során az Alapítvány meghirdette idei pályázati programjait is: a MOL Tehetségtámogató Program Sport kategóriájára 2012. március 30-ig jelentkezhetnek azok a 10-18 év közötti fiatalok, akik kiemelkedő teljesítményt értek el országos vagy nemzetközi versenyeken és továbblépésükhöz anyagi segítségre van szükségük. A MOL Gyermekgyógyító Programra nyár elején, a MOL Tehetségtámogató program Művészet-tudomány kategóriájára pedig szeptember 30-ig lehet majd pályázni.
Kommentek