Szeptember 17-én látványos természettudományos kísérletek, izgalmas programok és kiállítások során tájékozódhat bárki a tudomány kérdéseiről, és saját képességeit és ismereteit is próbára teheti.
Az első magyar műhold, méretarányos Naprendszer, űrkutatási érdekességek, csillagászati csodák és még rengeteg látnivaló várja a látogatókat a Tudományok Hídján, amelyen a legnagyobb magyar innovációk és a hazai kutatás-fejlesztésben élen járó vállalatok, kutatóegyetemek mutatkoznak be. A rendezvény célja, hogy a tudomány kérdéseit játékos, izgalmas formában tárja az érdeklődők elé, és felkeltse a fiatalok érdeklődését a természettudományok iránt.
A szektorokra osztott Lánchídon egy-egy önálló tudományterület mutatkozik be. A programok között helyet kapnak csillagászathoz és űrkutatáshoz, informatikához, kémiához, alternatív energiafelhasználáshoz és fizikához kapcsolódó területek. Az esemény alatt a híd pilléreiről folyamatosan szárazjég-füst ömlik a hídra és a Dunába, a hidat pedig különleges fénytechnikával festik be.
A kiállításon egyebek mellett bemutatkozik számos magyar innováció: az első magyar holdjáró, a Puli Space, és a Shell Eco Marathon-on szereplő alternatív hajtású versenyautók valamint a Gömböc nevű érdekes találmány is. A látogatók vaktérkép és okostelefon segítségével elkészíthetik saját csillagtérképüket, tésztahidat építhetnek, és űrrepülő-, ejtőernyős pilóta-teszteken is részt vehetnek. A jövő technikáját vetíti előre a szupravezető korong, amelyen lebeghetnek a látogatók, emellett Holdkőzeteket is megvizsgálhatnak. Lesz tűzhányó-kitörés, és a rendezvényen mutatják be az első magyar műholdat, a Masat-1-et is. A környezettudatosság fontos szerepet kap az eseményen, így a látogatók alternatív hajtású járműveket és versenyautókat próbálhatnak ki, valamint elektromos áramot termelhetnek az energiabringán.
Kommentek