Az Újszegedi Partfürdőre már lefoglalták a nyaralásukat az electro, a rock, a ska, a hip-hop, a világzene és a dancehall legizgalmasabb képviselői. A műfajok listája persze nem teljes, a felsorolást érdemes élőben kiegészíteni a pop punkot játszó Simple Plan, az Ausztriából kaukázusi ritmusokat, és skaba oltott rockos világzenét hozó Russkaja, és a legjobb magyar bandák koncertjein.
A hip-hop-ból, R’n’B-ből induló, mostanra inkább electro dance zenékre váltó Kelis és zenekara az ellenállhatatlan Milkshake mellett legutóbbi, Flash Tone albumával is megkínálja a SZINeseket, electro-technoval pedig a madridi belga DJ, Jimmy Van M készül a fesztiválra.
Színpadra lép Szegeden a hazai élvonal is: a Fonogram-díjas Bin-Jip, Harcsa Veronikával az élen eklektikus, electros, kísérletező nu-jazzt, a Carbonfools a rock és az elektronika tökéletes balanszán túl Fehér Balázs ellenállhatatlan sármját is hozza. A napfényről az Anima Sound System gondoskodik, a zúzásról a Road és a Blind Myself. A Copy Con lüktetésére együtt dobban majd a SZIN-esek szíve, és óriási bulit csinál az Irie Maffia és a csíkszeredai Tündérground is.
A szegedi esték bulifelelőse lesz még a Kerekes Band, a Colorstar, a 30Y, a Zanzibar, és a Heaven Street Seven is. Pörgős szövegek és masszív hip-hop több pakkban érkezik a SZINre: Akkezdet Phiai, a Hősök, az Animal Cannibals, Sub Bass Monster, továbbá Ganxta Zolee és a Kartell is belekapaszkodnak a mikrofonba.
A fiatalabbak az Antifittnesz Klub, az idősebb korosztály a VHK fellépésének örülhet, a féktelen ír bulik rajongóinak a Firkin garantálja majd az őrült, zenés kocsmahangulatot. Zenél majd a visszatérő FreshFabrik, a Hiperkarma, és a Zagar is. Jön a Maszkura és a Tücsökraj, a Jurij, a 70-es évek kultikus rockzenéjének ízét adja a fesztiválhoz a Turbo és a Grand Mexican Warlock.
Lazítani a napozáson túl nevetéssel lehet majd a Szegedi Ifjúsági Napokon, erről a stand up comedy élvonalából Badár Sándor, Beliczai Balázs, Dombóvári István, és a Szomszéd néni Produkciós Iroda gondoskodik.
A Szegedi Ifjúsági Napok története 1968-ig nyúlik vissza, a fesztiválozók már akkor felismerték, milyen különleges hangulatot kínál a Tisza-parti strandolás és a zene elegye. A SZIN némi szünet után 2003-ban támadt fel: azóta műfajtól függetlenül minden hazai és határontúli muzsikus és zeneimádó nyárvégi zarándokhelyévé vált. A négynapos fesztiválon az elmúlt években többek között a Cure, Kosheen, az Apollo 440, az Alphaville és The Tarantinos is megfordult. A Greener Festival Award és a Zöld Fesztivál Díj is annak elismerése, hogy a SZIN-esek évek óta elkötelezettek a fenntarthatóság és a környezetvédelem ügye iránt.
Kommentek