Ágh Márton filmje, A kutyákat elengedtem belső utazásra hívja a nézőt, amelyben néma csönd és a zene lesz segítségünkre. Szabó Réka rendező-koreográfus első filmjével vár minket, az Árnyékfilm az animáció és a valóság határon mozog, és a rendező foglalkozását tekintve nem meglepő módon a tánc világába kalauzol. Az Ásó, kapa című alkotás a szerelem és az ezzel járó áldozatokról mesél Papp Barnabás rendezésében. A sok szempontból nagyon népszerű Till Attila is képviselteti magát a szemlén Csicska című filmjével, amely egy vidéki farmerről szól. Kárpáti György Mór Erdőbe visz minket, ahol egy gyilkosság történetét ismerhetjük meg. Finale címmel láthatjuk Simonyi Balázs filmjét, amely két férfi egy közös estéjét mutatja be.
Hiperrealista festőművész, belső vívódások, félelmek: ezt tömöríti Ihlet című kisfilmjébe Lóránt Gergely. Zsemberi Zsófia szerint a Kemény csajok nem álmodnak. A filmben megvalósult álmatlan világban nincs is esélye az egymással szerelembe eső két lánynak. Mert ezt a világot sok dolog érdekli, de a nyugalom nem. Politzer Péter filmje, a Kilenc vágás sokat sejtető lehet, de nem egy horrorról van szó, hanem egy fodrászgeneráció legifjabb tagjának találmányáról: egy különleges fodrászszékről. Emlékeznek még, hogy 2009. decemberében egy mikulás ruhás férfi kirabolt egy boltot. Ha nem, nézzék W. Pluhár Attila filmjét, a Kiraboltak-Ismeretlen tettes, fegyvernek látszó tárggyal-t. Ha igen, annál inkább.
Igor és Ivan Buharov filmje, a Kormányeltörésben a világ különböző politikai és gazdasági rendszerei közt tesz utazást. A filmcím ismerős lehet az irodalmat kedvelőknek, Domonkos István műve is a kisebbségi lét, a más világba való taszítottság érzésével foglalkozik. Köszönöm, jól című alkotásában Prikler Mátyás egy család életébe és lélektanába kalauzol minket a gazdasági váltás idején. Janisch Vera Közel című filmje a szerelemféltés és a féltékenység témáját dolgozza fel. A Külalak című filmet Reisz Gábor Rendezte és egy különös régi emlék nyomába induló férfiról szól. Erdélyi Dániel Magasfeszültség címmel forgatott filmet egy high-tech gyár és a mellette lévő putri lakóinak különös viszonyáról.
Juhász Kata egy különleges, háromdimenziós technikával forgatott táncfilmmel készült a szemlére, amely a Maya címet viseli. Dankó István és Keresztes Gábor filmje Nekem lőttek címmel meséli el három férfi találkozását egy bárban. A Nightfall című alkotás Salamon András rendezésében az erő- gazdagság-hatalom triumvirátusáról és az ezzel való szembeszállást hozza elénk a mozivásznon. Schwechtje Mihály Porcukor című filmje egy kisállat-kereskedésbe költöző fiúról és egy ott megismert lány szerelméről szól. A Születésnap egy különös zsúrba vezet minket, ahol álom és valóság között imbolygunk Csukás Sándor rendezésében. Herpai Sára Teher című filmje egy hosszú időre eltűnt, majd várandósan visszatért lány buliba torkolló éjszakájáról szól. Tiki bűvészként érkezik egy cirkuszi meghallgatásra, de trükkje annyira rosszul sül el, hogy bohócként veszik fel. Hogy hogy képes harcolni új szerepköre ellen? Erről szól Túri Bálint Márk filmje.
A Tiszta kézzel című film főhőse kozmetikai cikkekkel házal és egy gyilkossági ügy kapcsán szemtanúként hívják be a rendőrségre. Aztán a dolgok kicsit máshogy alakulnak Bagota Béla filmjében. Zomborácz Virág Valami kék című filmjében két lány barátságáról, elválásáról, majd sok évvel későbbi találkozásáról szól. Az élet legjelentéktelenebb dolgai is összefüggésbe kerülhetnek egymással, a Végtelen percekben legalábbis biztosan. A filmet Felméri Cecília rendezte. Waiting azaz várakozás címmel egy lány szarajevói kirándulásáról és a helyiek eleinte vicces, majd egyre ijesztőbb viselkedéséről készített filmet Béres Dániel.
A kisjátékfilmeket tömbösítve mutatják be május 7-8-9 között az Uránia és a Corvin Mozikban. A vetítések időpontjáról bővebb információ a Magyar Filmszemle hivatalos oldalán található.
Kommentek