Kultography

Több mint egymilliárd fizetés érintés nélkül

Több mint egymilliárd fizetés érintés nélkül

Kultography írása itt: - 2016-02-22 11:32

Az egymilliárdot is meghaladta az egyérintéses fizetési tranzakciók száma Európában 2015-ben, ami 150 százalékos növekedést jelent a 2014. évi összes tranzakcióhoz képest - tudtuk meg a MasterCard legutóbbi közleményéből.

2_1.png

A MasterCard friss adatai szerint 121 százalékkal több bankkártyát, mobiltelefont és egyéb eszközt használtak egyérintéses fizetésre Európában 2015-ben, mint az azt megelőző évben, míg Magyarországon 81 százalékos volt a növekedés ezen a téren. 

Csak Európában már több mint tíz olyan ország van, ahol a forgalomban lévő egyérintéses kártyák vagy más fizetőeszközök száma meghaladja az ötmilliót. Az egyérintéses funkcióval ellátott fizetőeszközöket világszerte 74 országban fogadják el, most már – az egyérintéses térképre a közelmúltban felkerült – Észtországban és Izlandon is.

A MasterCard friss adatai szerint 121 százalékkal több bankkártyát, mobiltelefont és egyéb eszközt használtak egyérintéses fizetésre Európában 2015-ben, mint az azt megelőző évben, míg Magyarországon 81 százalékos volt a növekedés ezen a téren.  A MasterCard és Maestro egyérintéses kártyákkal és eszközökkel végrehajtott tranzakciók értékében is jelentős – Európában 183 százalékos, Magyarországon pedig 191 százalékos – bővülés volt megfigyelhető. Folytatódott az egyérintéses fizetési funkcióval ellátott kártyák és eszközök számának növekedése is: 2015 végén Európában 50 százalékkal, Magyarországon 35 százalékkal több ilyen plasztik és fizetőeszköz volt forgalomban, mint az előző évben. Hazánkban az egyérintéses tranzakciók átlagos összege 2015 utolsó negyedévében 15,03 dollár, vagyis körülbelül 4 200 forint volt, ami nagyságrendileg megfelel az európai átlagnak (15,34 dollár).

2.png

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kommentek

süti beállítások módosítása