Az idén tizenkettedik alkalommal meghirdetett művészeti pályázatra június 7-ig jelentkezhettek a közép- és kelet-európai régió 22 országának kreatív vizuális művészei. Magyarországról 107 pályázó indult el a megmérettetésen, a festészet, grafika, fotó, videó valamint az installáció területéről benyújtott művek között számtalan kiemelkedő és kreatív alkotást szemrevételezett az elismert képzőművészeti szakemberekből álló magyar zsűri, Angel Judit (művészettörténész, a Műcsarnok kurátora), Tatai Erzsébet (az MTA Művészettörténeti Intézet tudományos főmunkatársa) és Beöthy Balázs (képzőművész, az exindex kortárs művészeti folyóirat főszerkesztője).
Konceptuális sokrétűsége miatt Kerezsi művei közül „A Méhesben” című pályamunkát a hazai bírálók külön is kiemelték. Az installáció, amelyet a művész egy álma inspirált, azt vizsgálta miért a hatszög oldalú rombuszok által zárt sejtépítés az ideális geometriája a munkavégzésnek a méhek esetében. Kerezsi munkájából kiderült, a méhek a háromszögű sejtlapokból létrehozták az ideális hatszöget, de a négyszögű és ötszögű sejtlapoknál már az optimálistól eltérő méretű sejtek jöttek létre.
A Junior Príma-díjas Kerezsi Nemere 2010-ben szerzett DLA fokozatot Magyar Képzőművészeti Egyetemen Doktori Iskolájában, 2011-ben és 2013-ban pedig Derkovits-ösztöndíjat kapott. A szakmai zsűri véleménye szerint munkáját az eredetiség, kidolgozottság, és vizuális-konceptuális összetettség jellemzi, amely jól illeszkedik a nemzetközi kontextusba.
Kommentek