Az idén negyedik alkalommal megrendezett fesztivál koncepciója változatlan: izgalmas, új utat kereső kamara-bábelőadások bemutatása a budapesti közönségnek. A programmal pedig nem csupán a gyerekeket, de az ifjúsági korú nézők és a felnőttek megszólítása is céljuk.
Az idei repertoár is igen széleskörű. Az Icinke-picinke tündér, avagy hol lakik a varázslat? című, Fésűs Éva meséje alapján készült előadás a legkisebbeknek szól, míg a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház bábtársulata által bemutatott rablómese, a Vagabondó már a 6 éven felüli közönséget célozza meg. A magyar népi szerelmes történetekből készült, Kapós Bözske című pajzán história pedig értelemszerűen a serdülő korosztálytól felfelé találhat igazán közönségre.
De helyet kap a Hüvelyk Matyi modernizált, városi környezetbe helyezett feldolgozás, Csuja Imre egyszereplős, Babits Mihály Jónás könyve-feldolgozása és a Felvidékről érkező bábos, Écsi Gyöngyi által eljátszott, tanulságokkal teli palóc népmese, A világ kenyere is. Az eszéki Branko Mihajlević Gyermekszínház szöveg nélküli előadása, a Cik Cak már a legeslegkisebb, 1-3 éves korosztályt is elvarázsolja, a Hepp Trupp társulat 5 éves kortól ajánlott darabjában, a Bódog és Szomorillában, pedig két hőse, egy uralkodói feladatok nélküli vándor király, és egy szakirányú varázsdiploma nélküli tündér kalandjait mutatja be.
Kommentek