Szögezzük le, nem értek a fotózáshoz. Így a kiállítást nem mint szakavatott szemlélő, hanem mint civil érdeklődő tekintettem meg. Kíváncsi voltam arra, hogy az énekesi mivolta miatt sokat kritizált SP vajon a fotóművészetével le tud-e kötni. Elárulom: le tudott. Bár nem hosszú időre, mert a kiállítás maga nem túl nagy, de ezzel valójában nincsen semmi baj.
A tárlat azt mutatja meg nekünk, hogy Éder Krisztián hol tart most az életének azon részében, amit a közönség talán kevésbé ismer. A fotózásban. Mielőtt bárki elkezdené mondani, hogy na persze, a kis tinibálvány unatkozott és ő is a fényképezést választotta hobbinak és most még arról is le akar húzni egy bőrt, eláruljuk: Krisztián a fotózást a MoMe-n tanulta, ahová keveseket vesznek fel.
A kiállított képek között találhatók portrék, megtekinhetők a diplomamunkájának egy része is, amelynek a témája a mainstream volt. Az egyes alkotásokon olyan ismert emberekkel is találkozhatunk, mint Ebergényi Réka, Somló Tamás vagy Rudolf Péter.
Van egy fal, amely azonban kilóg a sorból, ami talán hibaként is kezelhetünk, főleg ha ez alkalommal a másik arcát akarja megmutatni a közönségnek. Itt azokat a fotókat tekinthetjük meg, amelyek SP-hez, mint fellépőhöz köthetőek. Az egyike tablón azt láthatjuk ahogy ő látja rajongóit a színpadról, a mellette lévőn pedig azok a képek szerepelnek, amelyeket a rajongói készítettek róla.
Összességében jó hangulatú kiállítás, mindenképpen érdemes betérni és megnézni. A MAINSTREAM névre keresztelt kiállítás egy hónapon keresztül, december 14-ig tekinthető meg a VAM Desing Centerben, ingyenesen.
Kommentek