A Budapest Bár már öt éve a hazai zenei élet egyik legsikeresebb formációja, akiknek a fellépésein ugyanolyan jól mulat a hároméves gyerek, az egyetemista és a nosztalgiázó nagymama is. Több tízezer eladott lemez, közel száz színházi előadás, számtalan ország – és külföldjáró koncertturné után a zenekar egy könyvvel ünnepli a fél évtizedes évfordulót.
Vajon mi tart egyben egy 15 tagú zenekart, ahol majd’ minden énekes a magyar könnyűzene sztárja, aki a saját bandájának az útját is egyengeti? Újraéleszthető a kávéházi cigányzene a 21. században? Hogyan hat egymásra ennyiféle kultúra és zenei irányzat? Meddig és merre tart a Budapest Bár története? Milyen egy próba, mi zajlik a színfalak mögött? Miből támadnak és hogyan oldódnak meg a konfliktusok?
A Budapest Bár első öt évét bemutató riportkönyvben a zenekar tagjai és legközelebbi munkatársai meglepő őszinteséggel beszélnek ezekről a kérdésekről, tükröt tartanak maguknak és egymásnak is. Az Örömzene olvasói úgy érezhetik magukat, mintha egy asztalnál ülve beszélgetnének Behumi Dórival, Frenkkel, Ferenczi Györggyel, Keleti Andrással, Kiss Tiborral, Kollár-Klemencz Lászlóval, Lovasi Andrással, Németh Jucival, Rutkai Borival és Szűcs Krisztiánnal, és a háttérben kiválóan játszó muzsikusokkal, Farkas Róberttel, Farkas Mihállyal, Ökrös Károllyal, Farkas Richárddal és Kisvári Ferenccel. Mindenki mindenhez hozzászól, de egyáltalán nem ért mindenben egyet a másikkal. Nem kímélik egymást a csapat tagjai, de a legszigorúbb kritikában is ott a humor, az egymás és a muzsika iránti szeretet és tisztelet.
Gáncs Andrea, a Budapest Bár elindítója és menedzsere így fogalmazott: „Mindenkinek kellene egy saját Budapest Bár, akkor nem lenne ennyi elkeseredett ember.”
A könyv megjelenésével közel egyidőben megnyílik egy igazi Budapest Bár a fővárosban, a Lovag utcában, hogy az egykor világhírű pesti éjszaka legszebb fénykorát idézze fel. November 21-én itt tart a zenekar könyvbemutató koncertet az összes jelenlegi tag közreműködésével.
Kommentek