Húsz mozgássérült, szájjal és lábbal festő művész, valamint húsz ép képzőművész közös alkotásait mutatja be a galéria kiállítása, az alkotók falfestékkel vászon, papír és farost lemez felületeket, valamint a kiállítótér falait festették meg.
A kiállításhoz kapcsolódó tárlatvezetések és a témába vágó előadások során az érdeklődőknek lehetőségük lesz jobban megismerni a sérült emberek hétköznapjait, gondolkodásmódját és értékeit.
A Mozgássérültek Budapesti Egyesülete idén júniusban országos felhívást tett közzé, amelyre mozgássérült képzőművészek korábbi alkotásaikkal pályázhattak, valamint olyan vizuális tervekkel, amelyeket a Magyar Nemzeti Galériában kívántak megalkotni.
A tárlat beharangozásaként egy figyelemfelkeltő akcióra is készülnek a szervezők: augusztus 27-én, hétfőn 11 órakor a budapesti Vigadó téren, a 2-es villamos megállójában egy szájjal és lábbal festő próbatételre invitálják a művészek a vállalkozó szellemű embereket. Az utcára kihelyezett papírokra kört és egyenes vonalat kell majd rajzolniuk a résztvevőknek anélkül, hogy a kezüket használnák. Az akció a mozgássérült emberek értékeire kívánja felhívni a figyelmet.
A tárlat a Magyar Nemzeti Galéria három éve elindított esélyegyenlőségi programjának keretében valósul meg, amelynek tavalyi állomása, a Privát labirintusok című tárlat autizmussal élő alkotók és a kortárs magyar képzőművészet meghatározó képviselőinek alkotásait mutatta be.
MTI
Kommentek