Kultography

Sergent Garcia: „a demokrácia csak látszat a világban”

Sergent Garcia: „a demokrácia csak látszat a világban”

Kultography írása itt: - 2012-08-12 20:07

Üdvözöljük újra Magyarországon!

Ó, igen, ez már nem az első alkalom, hogy itt járok. Azt hiszem már több mint hatszor játszottam itt, legelőször 2006-ban voltunk Magyarországon. Ezután minden évben visszatértünk, a Szigeten most koncerteztünk harmadszor. Több városban jártunk, sok szép hely van az országban, de Budapestet nagyon szeretem. Gyönyörű város.

Négy évvel ezelőtt arról beszélgettünk, dalaiban fontosnak érzi, hogy a politikáról beszéljen, a szerzeményei abból táplálkoznak, ami a világban és Önnel történik. Változott ez az elmúlt időben?

Nem, még mindig fontos, hogy a számaim ezekről is szóljanak. Sajnos az elmúlt négy évben nem sok minden lett jobb. Számos dolog változik, bár nem igazán a politikában, hanem ökológiai téren, a háborúkkal kapcsolatban, illetve a föld északi és déli részein jelentkező különbségekben. Nagyon sokat utazom, számtalan dolgot látok a világban, ezek ihletnek meg, ezekről írom a dalaimat, persze nem csupán negatív dolgokról.

Mi az, ami mostanában érdekli, amiről szívesen írna dalt?

– Például a latin-amerikai fiatalokban rejlő új energia. Azt hiszem erről tudnék írni.

Hogyan látja a világot, mennyire változhatnak a dolgok a jövőben?

– Nem folytathatjuk úgy az utunkat a világon, oly mértékű erőszakkal, ahogy most tesszük. A kapitalista, ultra-liberális rendszer nem jó, így nem működhetnek tovább a dolgok. Egyre több szegény ember él a világban. A fiatalok új energiája a változáshoz szükséges, először azonban a politikában kell változtatnunk. Demokráciáról beszélünk, de nincs valós demokrácia a világban. Az első dolog, amit meg kell tennünk, hogy nem felejtjük el, honnan jöttünk.

Ön szerint a zenészek azzal, hogy a dalaikban protestálnak el tudják érni azt, hogy változzanak a dolgok?

– Nem tudom, hogy elérhetünk-e direkt módon történő változást, de abban hiszek, hogy fel tudjuk hívni a figyelmet a problémákra. El tudjuk érni azt, hogy az emberek elgondolkodjanak a világ dolgain. A művészetekkel lehet az emberek lelkéhez szólni.

Ha már a világ dolgairól beszélünk, most ért véget az olimpia. Követte a játékokat?

– Turnézunk, így nem tudtam rendszeresen követni, néha láttam a tévében egy-egy közvetítést.

Mit gondol, egy olimpia segíthet a változásokért folytatott küzdelemben?

– Nem tudom, hogy valójában mit gondoljak az olimpiai játékokról. Az alapeszme szép dolog, de manapság ez az egész már egyfajta fogyasztói eseménnyé vált, ami a pénzről szól. Kezdetben az olimpia az amatőröké volt, most számos profi vesz részt rajta, a szponzorok mindenütt jelen vannak. A sportot, a játékokat szeretem, de nem azt, ami körülötte van. Ugyanez a véleményem a fociról is. Magát a játékot szeretem, de nem futball világát.

Visszatérve a zenéhez: még mindig szeret fesztiválokon fellépni?

– Igen, még mindig nagyon szeretek fesztiválon zenélni. 14 éves korom óta úton vagyok, de még nem unom. Azért sem tudom megunni, mert a projektek folyamatosan változnak. Ez alkalommal nagyobb zenekarral jöttem, legutóbb, amikor itt voltam akusztikus zenekarral játszottam.

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kommentek

süti beállítások módosítása