Az eseménysorozattal a British Council, a B55 Kortárs Galéria, a Magyar Olimpiai Bizottság és a Csodalámpa Alapítvány a művészet, a sport, a társadalmi szerepvállalás és a sokszínűség fontosságára szeretné felhívni a figyelmet; mindennek a 2012-es londoni olimpia ad külön aktualitást - mondta Jovánovics Tamás képzőművész, a Back and Forth kurátora és egyik kiállítója.
Mint hozzátette, az együttműködés része a B55-ben látható tárlat, Az olimpia diákszemmel című képzőművészeti pályázat, valamint egy, a Csodalámpa Alapítványhoz érkezett kívánság megvalósításának támogatása. Az alapítvány tájékoztatása szerint a négy szervezet összefogásából már teljesült egy csodalámpás gyermek álma, aki egy laptopot kapott.
A B55 tárlatán kiállító művészeket - Jane Bustin, Simon Callery, Rose Davey, Lothar Götz, Jovánovics Tamás, Keserü Károly, Dillwyn Smith és Estelle Thompson - nem csupán az köti össze, hogy mindannyian a brit fővárosban alkotnak - szólt a kiállítás koncepciójáról a kurátor. Jovánovics Tamás elmondása szerint mind a nyolc festőre jellemző a reduktív, letisztult látványvilág, mindannyian a képsík megbontásával, az alapvető formákkal, ugyanakkor erős színekkel dolgoznak.
A geometrikus megközelítés mellett azonban különböző utak jellemzők rájuk: Keserü Károly például "mikrokozmikus kis pöttyökkel" dolgozik, míg Simon Callery "hatalmas monokróm szoborrá váló, széteső festményekkel". A két magyar származású művész kivételével a kiállító festőkkel most találkozhat először a hazai közönség.
Mint a kurátor elárulta, a cím (magyarul: Vissza és előre) egyrészt az együttműködő szervezetek partnerségére utal, művészeti értelemben pedig a múltból, a 20. század eleji geometrikus művészetből merítő, mégis előre tekintő művészi megközelítésmódra.
A nyolc festőtől összesen 24 munkát felvonultató kiállítás március 17-ig tekinthető meg a Balaton utcai B55 Kortárs Galériában.
Forrás: MTI
Kommentek