Ebben a hónapban két Bródy is tiszteletét teszi egy-egy beszélgetés erejéig az Európa Pontban. Február 28-án a nagy magyar novellista, drámaíró és publicista, Bródy Sándor unokája, Alexander Brody lesz az Európa Szalon sorozat vendége. A harmincas években született, többkötetes írót, könyvkiadót és szerkesztőt Nagy József újságíró kérdezi többek között arról, mivel tölti napjait, mit jelentenek számára ma, Magyarországon a külföldön, főleg Amerikában töltött évtizedek, illetve hogyan lett a világ legnagyobb reklámcége, a Young & Rubicam International és a Reklám Világszövetség elnöke.
Bródy Jánost február 29-én látja vendégül az EU információs és kulturális központja. A „hatvanas évek” sztárja, a hazai könnyűzene egyik legnagyobb alakja Alexander Brodyhoz hasonlóan a kortalanság megtestesítője. Nem számít, ki hány éves, az a lényeg, hogy ki mit érez.
Szülő nem érti meg gyermekét, s gyermek nem érti meg szülőjét. Talán sosem volt ekkora szakadék az egyes generációk között, köszönhetően a technika egyre gyorsabb ütemű fejlődésének. A hónap közepén az ismert pszichoterapeuta, Tari Annamária beszél arról, hogyan hidalható át ez a távolság.
A februári Lumiére Filmklubban pedig az idősebb generáció kerül reflektorfénybe. A Cannes-ban különdíjjal jutalmazott tabudöntögető Kilencedik mennyország című alkotás az időskori szerelemről, szenvedélyről, testi vonzódásról szól.
Kommentek