A dunaszerdahelyi képzőművész, Németh Ilona eredetileg az Ernst Múzeum egész terét egy nagyszabású installációvá alakította volna át. Ám az előkészületek előrehaladtával egyre kevésbé tudott azonosulni ezzel a tervvel, ezért saját koncepcióját gyökeresen megváltoztatva, egy olyan mű elkészítése mellett döntött, ami sokkal inkább reflektál a megvalósulás körülményeire, az alkotó személyes döntésének motivációira, a kulturális környezetre, mint az eredeti koncepció tartalmára.
Január 8-án az Ernst Múzeumba várják délután négy órától az érdeklődőket egy nyilvános beszélgetésre, melyen részt vesz a képzőművész, Németh Ilona mellett Bálint Mónika szociológus, Bordács Andrea esztéta, Rieder Gábor művészettörténész és Készman József, a kiállítás kurátora , mint moderátor.
A beszélgetés során olyan kérdésekre keresik a választ, mint hogy lehet-e jól dönteni egy lelkiismereti kérdésben, ahol a dilemma gyökere maga is összetett, soktényezős probléma? Vajon minden helyzetben a mi kezünkben van-e a döntés, hogy milyen mértékben alakítja belső vívódásunkat a környezetünk, és hogy miként befolyásolnak minket a körülöttünk lévő emberek valamint az adott szituáció. Németh Ilona Dilemma című munkája egy szinkronizált, kétcsatornás videóinstalláció, mely lehetővé teszi a néző számára, hogy betekintést nyerjen az összetett döntési folyamat egyes szakaszaiba és bepillantson a személyes szféra és a nyilvános tér kulisszái mögé.
Kommentek