Kultography

Stúdiószínházi előadással kezdi az évet a Békéscsabai Jókai Színház

Stúdiószínházi előadással kezdi az évet a Békéscsabai Jókai Színház

Kultography írása itt: - 2012-01-04 15:15

A színház honlapján olvasható ismertető szerint a dráma erősen ironizálva, de kegyetlenül teszi fel kérdéseit: mi történik akkor, ha a modern kor váratlanul tör be vívmányaival - mobiltelefonnal, laptoppal - egy falucska egyszerű lakóinak életébe? Miért nevez be magát nevetségessé téve boldog-boldogtalan egy gagyi tévés vetélkedőbe a fődíj ígéretén kívül, mely számukra elképzelhetetlenül nagy összeg, háromszázezer forint? Hogy történhet meg, hogy valaki épp háromszázezer forintos számlát roamingozik össze a fia által küldött laptopon anélkül, hogy ismerné annak a működését? Generációk, egymástól végzetesen eltávolodott világok találkoznak össze pillanatokra a darabban és mennek el könyörtelenül, tehetetlenül egymás mellett.

A rendező a humoros, olykor szatirikus jelenetekkel szeretné a nézőket rádöbbenteni a háttérbe szoruló valós értékekre, az emberi kapcsolatok fontosságára.
"Szeretném rádöbbenteni a nézőket arra, mennyire fontos egy-egy jó szó a családban, milyen fontos megőrizni mindennapos, közvetlen emberi kapcsolatainkat, ha szeretnénk kikerülni a magányosság csapdáját" - mondta el a darabról Fekete Péter igazgató-rendező. Hozzátett: amióta Békéscsabán él, egyre többet foglalkozik azzal, lehet-e úgy darabot rendezni, hogy könnyed, felszabadult szórakoztatás mellett mély gondolatokat is ébresszen az emberekben.

Beszámolt arról, hogy azért választotta ezt a darabot, mert számára ez volt a legjobb a Békéscsabán két évvel ezelőtt rendezett Országos Drámaíró Versenyen. Akkor 24 óra alatt állították színpadra és Fekete Péter megígérte a szerzőnek, ha kidolgozza a művet, a Jókai Színház műsorára tűzi.

"A darab mondanivalója már akkor mély nyomot hagyott bennem, hiszen egy kicsit rólam és rólunk szól. Valóban számlatömegek halmaza körül élünk, ami az ezredforduló általános jelensége. A fizetési kötelezettségekkel teli életünkben rendkívüli helyzetekbe kerülünk, erős érzelmi viharokat élünk át" - fogalmazott Fekete Péter.

A darabban a Jókai Színház négy művésze, Kara Tünde, Katkó Ferenc, Gulyás Attila és Liszi Melinda lép színpadra.
A direktor-rendező szeretné, ha az előadás sokat utazhatna, bemutathatnák például fesztiválokon és határon túli színházakban is. A színmű mély társadalmi üzenete ugyanis könnyen érthető, határon innen és túl minden mai emberhez szól - jegyezte meg.

Forrás: MTI

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kommentek

süti beállítások módosítása