A történet nem túl bonyolult, bár vélhetőleg nem is ez volt a cél. A határozott, éles eszű Frederica felkerekedik és Londonba utazik, hogy kivételes szépségű, ámde szerény képességű húgának előnyös házasságot szerezzen. Ismeretlen unokatestvérét, a cinikus Alverstore márkit kéri meg, hogy bevezesse őket a londoni társasági életbe. A márki először ellenáll, de az üdítően eredeti stílusú Frederica hamar leveszi a lábáról…
A Büszkeség és balítélet, az Értelem és érzelem világára emlékeztető történetben minden van, aminek egy ilyen regényben lennie kell: bájos, ámde határozott főhősnő, aki bizony nem rejti véka alá a véleményét, ha valami nem tetszik neki, egy morózus márki, aki persze nem is olyan érzéketlen, egy butácska királykisasszony, aki csak pislog a világra, felfuvalkodott nővérek, csintalan kisfiúk, egy kutya, no és persze szerelem.
Georgette Heyer, az 1920-as évek elején ismertette meg a történelmi szerelmes regény műfaját az olvasókkal. Nyelvezete visszatükrözi a kor sajátos báját. A párbeszédek, a riposztok, a csípős nyelvek kellemes kikapcsolódást szereznek annak, aki kedveli ezt a stílust. A vállak fölött átkukucskálva pedig még egy kis társadalmi kórképet is kaphatunk, ahol a származásnak, a hozománynak még megdöbbentően fontos szerepe volt.
A regény a Gabo Könyvkiadó és Kereskedelmi Kft. gondozásában jelent meg.
Kommentek