Kultography

Három város osztozik az idén is Summerfesten

Három város osztozik az idén is Summerfesten

Kultography írása itt: - 2011-08-09 15:00

A hagyományőrzés és -tisztelet idén is alapértéke (mi is lehetne más?) a Summerfest Nemzetközi Folklórfesztiválnak. Az 1994 óta megrendezett fesztivál jelkép lett: a barátság a béke, és a humán értékrend jelképe. Sajátossága, hogy minden évben több száz külföldi fellépőt lát vendégül a három település a helyi családok befogadó közreműködésével, így a bő egyhetes program nem csak egy szervezőgárda "terméke", hanem az élő városok "gyermeke". A külföldi előadók miatt az egész eseménysorozat egzotikussá válik - ne gondoljuk, hogy egy folklórfesztivál csak a hazai matyóhímzéses népviseletet és a rakott szoknyát jelentheti. A perui, kolumbiai, azeri, török, észt, kínai táncosok más-más kultúrát és hagyományokat képviselnek, így inkább hasonlít mindez egy vegyes karneválhoz, mint egy teljesen merev népművészeti biennáléhoz.

A számtalan fellépő közül persze nem árt kiemelni a hazaiakat: a ráckevei rendezésű Berecz András-koncertet (augusztus 13.), illetve másnap Sebestyén Márta előadását. Ráckeve persze jól kihasználja adottságait: Lampionos Csónakfelvonulást is rendeznek, amely egyúttal az augusztus 20-i ünnep előestéjének programja lesz.

Természetesen Százhalombatta sem szégyenkezhet. Náluk a Csík zenekar és a Raczkajam lép fel augusztus 16-án, 19-én pedig a CimbaliBand zenél. a Csík tagjai „A népzenétől a rock and roll forradalomig” címmel mutatnak be egyedi zenei áttekintést. A város egyébként a Summerfest napjait "felcímkézte", így sorban részt vehetünk a "Találkozás napján", "Magyarország napján", az "Öröm napján" vagy épp a "Barátság napján", és így tovább. Különleges tárlatnak is látogatója lehet, aki felkeresi a hangszerkészítők kiállítását. Az ide meghívott Müller zongorakészítő família az 1800-as évek végétől, a negyedik dinasztia óta készít és újít fel családi vállalkozásban hangszereket. A mostani tematikus kiállításon tagjaik alkotásait tekinthetik meg az érdeklődők. A fúvós, vonós és pengetős hangszerek mellett a népi instrumentumok is a kiállítás anyagát gazdagítják.

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kommentek

süti beállítások módosítása