A 2002-ben szervezett első Református Énekek hangverseny és a 2004-ben indított Református Zenei Fesztivál is ugyanazt a szándékot és gondolatot hordozta és hordozza ma is: megőrizni, megmutatni református zenei kincsünket, kultúránkat a jelen és az utókor számára. A tradicionális egyházi zsoltárok, énekek, kórusművek és hangszeres darabok mellett lehetőség nyílik népzenei gyökereink és a mai modern zenei megfogalmazások bemutatására is.
Az előadók a Kárpát-medence egész területéről érkeznek, így ez egy találkozó is egyúttal. A fesztivál ideje alatt lesz lehetőségük egymásnak is bemutatkozni a vidéki - például a kecskeméti vagy a debreceni - vagy épp a határon túli református együtteseknek és intézményeknek is.
A legtöbb program a Ráday utca 28. szám alatt, a Kálvin téri református templomban, illetve a Bakáts téri római katolikus templomban lesz hallható. Mindhárom napon az események kiegészítéseként kézművesvásárt és református sátortábort is rendeznek a Bakáts tér és a Ráday utca környékén. Kiemelt program a június 3-i fáklyás menet zsoltárénekléssel a Ráday utcában és az azt követő kés esti zenés áhítat a Kálvin téri református templomban, amelyet felekezeti hovatartozás nélkül sokan visszatérőként látogatnak meg.
A Református Zenei Fesztiválhoz kapcsolódó kiegészítő programok természetesen a Magyarországi Református Egyház nélkülözhetetlen társadalmi, irodalmi, oktatási, tudományos, képzőművészeti és természetesen hitéleti munkáját mutatják be.
A számtalan programot követően június 25-én pedig a Művészetek Palotája fogadja be a 370 fős Kárpát-medencei Egyesített Református Kórust, akik orgonával kiegészülve református énekeket adnak majd elő.
Kommentek