Fábián Janka: Adél és Aliz
Fábián Janka az Emma-trilógiával lopta be magát a szívünkbe, de nagyon. Azóta minden egyes könyvét szinte tűkön ülve várunk. A múlt századba visszatekintő, nosztalgikus romantikus regényei mindig elvarázsolnak minket. Legújabb könyve az 1920-as évekbe kalauzolja majd az olvasót. Az Ulpius-ház gondozásában várhatóan áprilisban megjelenő mű történetéről eddig egyelőre ennyit tudni: Bubifrizura, charleston-ruha, dübörgő jazz, a háttérben pedig a bethleni konszolidáció, majd a gazdasági világválság. Egy barátság, ami sokkal több és kevesebb is annál. Egy régi gyilkosság és egy szerelem, ami újabb szerelmeket és gyűlöletet szül.
Tabajdi Gábor: A III/III krónikája
Az ügynök kérdés sokakat foglalkoztat. Minket is. A Jaffa Kiadó gondozásában április 10-én megjelenő könyv az elmúlt évek kutatási eredményeinek felhasználásával a pártállami titkosszolgálatok, azon belül is a belsőreakció-elhárítás működésének átfogó krónikáját adja.
A könyv az események időrendi tárgyalása során a sok esetben félrevezető ügynöktörténetek helyett magára a szervezetre helyezi hangsúlyt, így a jól dokumentálható, konkrét esetek kapcsán a belső elhárítás nagyszabású akciói mellett a III/III-asok mindennapjait meghatározó egyéb hatásokat is igyekszik bemutatni, a pártutasítások fogadtatásától kezdve a szabadidős tevékenységeken át egészen az állomány társadalmi helyzetéig. Az egyes szócikkekhez tartozó események arra is rávilágítanak, hogy a „létező szocializmus” világában milyen hétköznapi tevékenységi formák válhattak politikai kérdéssé, és melyek voltak azok, amelyek a hatalom megtorló intézkedéseit kiváltották. A szócikkekkel párhuzamosan futó köztörténeti kronológia és a kor hangulatát megidéző dokumentumok ugyanakkor eddig kevésbé érzékelt összefüggéseket is megvilágítanak.
D. Tóth Kriszta (egyelőre cím nélkül)
A Bookline Könyvek gondozásában jelenik meg D. Tóth Kriszta első regénye. Annak idején nagyon szerettük Kriszta Lolás írásait a Nők Lapjában, ezért kíváncsiak vagyunk, hogy egy más műfajban, mi jön ki a kezei közül. A jelenlegi előrejelzések szerint júniusban napvilágot látó kötet fikciós regény, amely D. Tóth Kriszta édesanyjának történetére épül.
Borbálát a haláláig fogva tartja egy másik élet ígérete. A saját világából elvágyódik, de nem is sejti, hogy ha annak idején másképp dönt, semmi sem úgy alakult volna, ahogy azt életének utolsó percéig elképzeli...
Bora – mert a Borbálát rendszeresen kikérte magának -, ez a bonyolult, ellentmondásos de ellenállhatatlan nő halálos ágyán, 45 évesen kénytelen szembenézni választásaival, vágyaival, kudarcaival, a megszerzett és elmulasztott lehetőségekkel. Miközben a betegség emészti testét, az elméje ép. Visszaemlékszik két nagy szerelmére: hetvenes évek Budapestjére tévedt angol grófra, és Mikire, az magyar főiskolásra, akinek kedvéért végül feladta a nagyvilági élet lehetőségét. 25 évvel, egy házassággal, két gyerekkel és egy keserves válással később nagybetegen Bora még mindig azon lamentál, hogy vajon mi lett volna, ha... ha mégis színésznő lesz és nem tanárnő, ha a fővárosból nem költözik vidékre, ha a másik férfihoz megy hozzá. Ha a másik életet választja. De vajon létezik „másik élet”? Életének utolsó napjaiban aztán Bora nagy döntést hoz. Arra kéri a lányát, hogy szervezzen meg neki egy utazást... mert bármi is történt a múltban, annak a férfinak a karjában akar meghalni, akit mindig is szeretett.
Frei Tamás: 2015 - A káosz éve és a magyar elit bukása
Frei Tamás regényei megosztják az embereket. Sokan nagyon szeretik, másoknak nem jön be annyira Frei stílusa. Mi azok közé tartozunk, akik szeretik az Andréról szóló alkotásokat, többek között összetettségük és fordulatosságuk miatt. André története a következő parlamenti választások napjaiban indul ismét útjára, feszült, konfliktusokkal teli időszakban. A képzeletbeli Magyarország arra ébred, hogy a kisebbség került többségbe. De hogyan? Miként és miért esik egymásnak a magyar politikai és gazdasági elit egy része, és mi köze mindehhez Andrénak, Adriennek és egy kaliforniában élő sikeres magyar feltalálónőnek? Mi történik a sarokba szorított miniszterelnökkel, a magyar poli-garchákkal, és persze Andréval, meg az ő fekete szemű hároméves kislányával, Fruzsikával. Bátor és izgalmas utazás a következő évek Magyarországának kulisszái mögé. A kötet várhatóan májusban jelenik meg, az Ulpius-ház gondozásában.
Kordos Szabolcs: Turista from Hungary - A magyar ha megindul...
Kordos Szabolcs olyan témákkal foglalkozik szórakoztató módon megírt riportkönyveiben, amelyek legtöbbünket biztos, hogy érdekelnek. Az egész a luxusszállodák világával kezdődött, utána a taxisokat vette górcső alá, most pedig jönnek a magyar turisták. Akik bizony rettenetesek tudnak lenni... A Turista from Hungaryban idegenvezetők mesélnek a szerzőnek arról, hogy mivé válunk mi magyarok, amikor minden értelemben átlépjük a határokat… A kötet várhatóan április 12-én jelenik meg, a XXI. század Kiadó gondozásában.
Kommentek