Április 19-én ezredszer kerül színpadra a Pesti Színházban a hazai zenés színházi irodalom legsikeresebb darabja. A dzsungel könyve az első olyan magyar zenés játék, mely egy játszóhelyen, egy rendezésben immár
[caption id="attachment_47667" align="alignright" width="300" caption="Fotó: Szkárossy Zsuzsa"][/caption]
ezredszer kerül színpadra. Békés Pál szövegkönyve alapján Dés László zeneszerző és Geszti Péter szövegíró 17 évvel ezelőtt alkotta meg az azóta töretlen sikerrel futó zenés darabot, melyet Hegedűs D. Géza ötletgazdaként és rendezőként vitt színpadra.
„A dzsungel könyve nagyon hálás anyag, egyrészt a történet komplexitása és mélysége miatt, másrészt mert minden egyes állathoz más-más zene passzol” – nyilatkozta korábban Dés László egyetértve Gesztivel, aki szerint „A dzsungel könyve a benne rejlő „duplacsavar" miatt igazán izgalmas, hisz’ a darabban emberek játszanak olyan állatokat, akik tipikus emberi tulajdonságokat jelenítenek meg.”
A 17 éves töretlen siker egyedülálló a magyar zenés művek történetében. A több mint másfél évtized alatt számos színész öltözött a szereplők bőrébe: Kútvölgyi Erzsébettől, Gryllus Dorkán és Reviczky Gáboron át Oroszlán Szonjáig hosszú a színészek sora.
Az 1000. előadás pedig nem csupán a jubileum miatt lesz emlékezetes, hanem azért is, mert egy új „Maugli-dal” is debütál e jeles napon.
Kommentek