[caption id="attachment_35615" align="alignright" width="300" caption="Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI"][/caption]
A kiállítás Isaac Asimov 1941-ben írt elbeszélésének címét viseli, mivel az Alkony képezi a kiállítás alapkoncepcióját. Ez arról szól, hogy mi történne egy olyan bolygó lakosaival, akik eddig csak a napsütést ismerték, ha hirtelen sötétség borulna rájuk.
Kukla Krisztián, a MODEM igazgatója szerint a 2009-es Messiások óta nem volt ilyen nagy jelentőségű nemzetközi kiállítás a MODEM-ben: a tárlaton 28 művész 106 festménye tekinthető meg, és minden esély megvan arra, hogy az eseménynek nemzetközi visszhangja is legyen.
A tárlaton, amely februárban utazik tovább Prágába, olyan festők munkái láthatók, mint például Ellen Altfest, Karin Mamma Andersson, Hernan Bas, Marius Bercea, Bodoni Zsolt, Chantal Joffe, Victor Man, Justin Mortimer, vagy éppen Vitalij Pusnitszkij és Neo Rauch. Ez utóbbi egyik festményének a legnagyobb a biztosítási értéke, 720 ezer euró (mintegy 200 millió forint), a kiállított képek biztosítási összértéke pedig meghaladja a másfél milliárd forintot.
Az Alkony kurátora Jane Neal független művészetkritikus az Egyesült Királyságból, akinek a kiállítás megnyitójával egy időben tanulmányával jelent meg az Alkony reprezentatív katalógusa is.
Az Alkony című kiállítás február 3-ig látható a debreceni MODEM-ben.
Kommentek