A kivitelezés a kert növénygyűjteményének legnagyobb kiterjedésű parki részét érintette (Japánkert és a Főkapu körül elterülő részek). Kertszerkezetében és fajösszetételében az itt élő koros növényállomány őrzi leginkább az Állatkert történeti kerti jellegét. Ezeken a területeken a faállomány egészségi állapotának felmérését végezték el, majd a tervezést követően az invazív, külhonos fás növények számának csökkentése, valamint a gyűjteményes szempontból értéktelen, de nagy egyedszámban előforduló taxonok gyérítése volt a cél.
A gyűjteményrekonstrukcióval érintett részen túl a csapadékvíz összegyűjtése és hasznosítása is fontos célja volt a fejlesztésnek. A burkolt felületekre és épületekre hulló csapadéknak a közcsatornába vezetése helyett a projekt megvalósításával az ide hulló évi közel 2500 m3 csapadékot helyben szivárogtatják el.
Járulékos célja a projektnek az ismeretterjesztés és a környezettudatos szemléletformálás a magas szakmai igényű növénygyűjtemények és kerti élőhelyek bemutatásán keresztül.
Kommentek