Az ifjú alkotóművész önkifejezésének eszközét a 90-es években a graffiti jelentette, ám hamar rájött, hogy ebben a műfajban legális kereteken belül nem tud érvényesülni. Ezért az építészeti tanulmányai mellett szabadiskolákban sajátította el a képzőművészet alapjait, majd a PTE Művészeti Karán szerezett diplomát. Itt került kapcsolatba a Kisház-csoport festőnövendékeivel, akikkel több hazai és külföldi kiállításon is szerepelt. 2008 óta a Zsolnay Porcelánmanufaktúra tervező grafikusa. Az általa tervezett Zsolnay-tárgyak nagyban hozzájárultak a gyár innovációjához. Az Új Rippl Rónai-kollekció, valamint a nagy sikert aratott NookaZin figura is az ő nevéhez fűződik, amely egy igazi eozin különlegesség. Előbbiek mind megtekinthetőek a sokoldalú művész jelenlegi kiállításán.
Bubreg Balázs olajfestményeit a stílusok keveredése jellemzi. A hagyományos tárgyábrázolás mellett a graffitik sajátos vonalvezetése és élénk színei némi feszültséget gerjesztenek a vásznon. Ilyenek például a különböző női neveket (Márta, Valéria) viselő bőrfotelekről készült alkotások. Egyszerű, a színválasztás miatt mégis figyelemfelkeltő. Ám Bubreg Balázs nem is lenne igazi dizájner, ha nem a formabontó megoldásokat keresné folyton, még a festészetben is. Erről tanúskodnak gördeszkákra festett művei, amelyeken szintén érezhető a street-art irányzat iránti vonzódás.
A kiállításon találkozhatunk NookiaZin-nel, a Nookia divatóramárka logóbabájával, amellyel a nemzetközi tervpályázaton Bubreg első helyezést ért el. A tervező célja az volt, hogy jellemzően magyar és ezen belül Pécshez köthető arcot kapjon a figura, karakteresen képviselve Magyarországot egy nemzetközi mezőnyben. Az eozinból készült alkotás a tíz legjobb pályaművel együtt a budapesti kiállítás-sorozat után csatlakozik a New York-i Nookia-figurákhoz, majd körbeutazza a világot. Számos műve árulkodik Pécshez való erős kötődéséről, amilyen például az egyik Zsolnay-szobrot megörökítő Szfinx című festménye, vagy a híres lakatfalat szimbolizáló bögrekollekció.
Első benyomásra kissé furcsának tűnhet a tárlat, ám ne ijedjünk meg, az újítások továbbviszik a tradíciókat. És amíg a több száz éves hagyományok újraértelmezésén ilyen tehetséges fiatalok fáradoznak, semmi okunk aggodalomra.
Kommentek