A Le Figaro minden hónapban jelentkező „Literary Escapes” című plusz rovatában megjelenő írások egyaránt szólnak az utazás iránti szeretetről, az irodalom iránt érzett szenvedélyről és a vendéglátás öröméről. Az írók szabadon választhatnak témát, a megkötés csupán annyi, hogy a helyi hotelből, az úti célból és a lokális eseményekből meríthetik az inspirációt.
A magyar helyszínről szóló novella írója, Olivier Weber. Író és utazó, a Kelet nagy ünnepe (Grand Festin de l’Orient), a Fehér halál (La Mort blanche) és a Lesz itt arany (J’aurai de l’or) szerzője. Riporter, aki bejárta keletet, Indiát, Afganisztánt, a Selyemutat, Dél-Amerikát. Közgazdasági és antropológiai tanulmányai után Kaliforniát vette célba, Jack London nyomában járt, majd belevetette magát a tudósításba az Egyesült Államokban, Afrikában, a Közel-Keleten. Kalandjai során eljutott a kábítószer arany háromszögébe, Burma lázadóinak hűbérbirtokaira, kurd harcosok völgyébe, a vörös kmerek búvóhelyeire Kambodzsában, dél-Szudán ellenállási bázisaira és közép-Ázsia hegységének szívébe. Haditudósítóként mintegy tizenöt gerillamozgalmat figyelhetett meg közelről, és vagy húsz fegyveres összecsapást. Ma utazó nagykövet, specialitása az emberkereskedelem.
Az író tavaly, amikor Budapesten járt, elárulta, őt itt leginkább a hétköznapi emberi történetek ihletik meg, emellett miután mindig csodálattal adózott a Dunának, és azoknak a városoknak, amelyek víz fölé és köré épültek, így biztosan volt benne, ez lesz kiindulópontja. A főhős Aristide, és a Fekete-tenger ifjú asszonyának találkozása elevenedik meg a novellában, amely a Lánchídon elmélázó francia fiú képével zárul. Aki kíváncsi az egész történetre, látogasson el a Sofitel Budapest Facebook oldalára, ahol elolvashatja a Le Figaróban is megjelent novellát.
Kommentek