Bruck András könyve, a Fogadalom, vérbeli kalandregény, amit a kiskamaszok szívesen vesznek majd a kezükbe. A szülők és tanárok tudják, hogy ez a korosztály mennyire ki van éhezve egy izgalmas sztorira: veszélyben edződő barátságokra, megfejthetetlennek látszó titkok után kutató ifjú hősökre. A Fogadalom éppen ilyen könyv. Hőse, egy 13 éves fiú, Tom Lester, aki megfogadja, hogy megtalálja és hazahozza titokzatos körülmények között eltűnt öccsét. Tom el sem hagyja a kisvárost, ahol él, de fantázia világban végtelen utakat tesz meg. A szülei, a felnőttek képtelenek követni őt, de szerencsére akad két társa: egy mindenre elszánt fiú, és nagyszájú, de talpraesett unokahúga. Ők hárman látják és értik, ami a felnőttek számára felfoghatatlan. Akár az életben, nem igaz?
A szerző gyökeresen szakított a Harry Potter utáni korszak túlburjánzó varázslós, tündéres világával – de nem a csodákkal! A mystery, a sci-fi, a thriller elemeit alkalmazva, a csodák az „orrunk előtt”, a való életben következnek be: a konyhában, a játékbolt pincéjében, a városszéli erdőben.
Bruck András az ELTE bölcsészkarán végzett magyar-angol szakos hallgatóként, majd újságíró lett. Néhány évvel a rendszerváltás előtt az USA-ba utazott, előbb New Yorkban élt, majd a kilencvenes években Washingtonba költözött és az Amerika Hangja belső munkatársa lett. Hazatérése után, 1996-ban a Magvető kiadó adta ki első regényét, New Yorkba zárva címmel. Új regényének az alapötlete még Amerikában született, és először filmforgatókönyv formájában valósult meg. Ebből a történetből nőtt ki kétrészesre tervezett új könyve, amelynek első részét az egykori televíziós, Bárdos András által alapított XXI. Század kiadó jelentette meg.
Kommentek