A Budapest Bár október 27-én ad koncertet a Művészetek Palotájában, és a teljes bevételt az alapítványnak ajánlotta fel. A jegyet váltók így nem csak egy kiváló zenei élményben részesülnek, de segítségnyújtás örömében is.
"Nagy tisztelettel tekintek azokra, akik szembenéznek a rettegett betegséggel, segítenek a reménytelenséget elviselhetőbbé tenni. Megtisztelő számomra, hogy zenémmel egy kicsit segíthetek a betegek és családjaik fájdalmát enyhíteni."- mondta Farkas Róbert, az együttes alapítója.
Húsz éve az azóta íróként is népszerűvé vált Polcz Alaine irányításával indult meg az a munka, amely céljául tűzte ki, hogy a gyógyíthatatlan daganatos megbetegedéssel küszködők szenvedéseit enyhítse. Az ilyen fájdalomcsillapító avagy palliatív segíségíre egyre nagyobb az igény, azonban a témáról beszélni még mindig sokak számára rémisztő. Éppen ezért tartja a Magyar Hospice Alapítvány fontosnak, hogy indulásuk után húsz évvel mind haza, mind külföldi berkekben megismertessék tevékenységük lényegét az emberekkel. A jubileumi évnek hazánkban az elmúlt két évtized köztársasági elnökök feleségei vállalták a fővédnökséget; Göncz Zsuzsa, Mádl Dalma, Sólyom Erzsébetés, valamint Schmittné Makray Katalin segíti a kampányt.
Az alapítvány egy másik jubileumot is ünnepel, idén ötödik alkalommal kerül sor az önkéntesek és kisiskolások közreműködésével nárciszhagymákat ültetnek a Magyar Hospice Ház kertjében, ezzel a rák szimbólumává vált virággal is tudatosítani azt, hogy a betegség és az elmúlás az élet természetes része.
A Magyar Hospice Alapítvány munkájának lényegéről az alábbi videó is sok információval szolgál:
Kommentek