Kisgyermekes családok, egyetemisták, sőt még az idősebb generáció is szép számban képviseltette magát a Zöld Pardon megmentéséért szervezett tüntetésen. Volt, aki zöld pólóban jött el, mások zöld karkötőt vagy kendőt viseltek, de volt, aki a haját festette be ideiglenesen zöld színűre, vagy épp a kopaszra borotvált fejére íratta rá zöld festékkel, hogy "ZP". Transzparensekkel, táblákkal vonultak a helyszínre az emberek, és este hét órára már szinte megmoccanni sem lehetett a rakparton. Novák Péter műsorvezető többször is elmondta, hogy milyen okok miatt akarja a XI. kerületi önkormányzat bezáratni a ZP-t, amire a tömeg falakat megmozgató „Zöld Pardon” felkiáltással válaszolt.
Kővári Zsuzsától, a tüntetés egyik főszervezőjétől megtudtuk, hogy a megmozdulás célja a figyelemfelkeltés volt. Szeretnék, ha az ügyben érintett képviselők egy valós tömeggel találnák szembe magukat. „Körülbelül 90 ezren írták alá a petíciónkat, és a rakpartra is több tízezer embert várunk. Nagyon reméljük, hogy ennyi ember megjelenése elég súly ahhoz, hogy a képviselő urak kicsit átgondolják, hogyan fognak szavazni 22-én. Ha a döntés a bezárás mellett szól, nem fogunk többet kérvényezni, és a Zöld Pardon itt megszűnik. Ha ez bekövetkezik, kíváncsian várjuk, hogy az önkormányzat milyen területet ajánl fel számunkra, ami ugyanígy a város közepén van, hasonló közlekedési feltételek mellett, és ennyire távol a lakóépületektől, mert egyelőre nem tudjuk hova költözhetnénk el.”
Az este folyamán több hazai zenekar rövid koncerttel tüntetett a ZP bezárása ellen. Színpadra lépett a Csík Zenekar, a Magna Cum Laude, a Quimby és a 30Y is, akik nem tudtak személyesen jelen lenni, mint a Tankcsapda, Deák Bill Gyula vagy épp Péterfy Bori, ők videóüzenetben adtak hangot véleményüknek.
Ganxsta Zoli színpadra lépése előtt nyilatkozott a Kultography-nak: „Tök jó, hogy egy ilyen fórumon itt lehetünk, az előbb kimentem a színpadra, és picit sokan vannak kint, úgy érzem, hogy ez már kicsit többről is szól, mint a Zöld Pardon bezárása ellen indított harc. Éljen a szabadság, mi mindannyian ezért vagyunk itt! A ZP jelenleg az egyetlen olyan önálló koncertezési lehetőség a nyáron, ahol a hozzánk hasonló zenekarok, akik ezt a kultúrkört képviselik, komoly nézőszám előtt léphetnek fel. A nézők pedig szeretik ezt a helyet, a zenekarok is szeretik, akkor pedig itt nincs miről beszélni!”
A tüntető közönség sorai között feltűnt több közéleti személyiség, színészek és zenészek is. A Ladánybene 27 frontembere, László M. Miksa is a színpad innenső oldaláról figyelte az eseményeket. „Egy ilyen fejlődőképes vállalkozás esetében, mint a ZP, ami nagyon sok ember életében egy fontos kulturális helyszín, a fenntartás mellé kell állni. Az utóbbi időben nagyon sok szórakozóhelyet elvettek a közönségtől, és tőlünk fellépőktől. A Zöld Pardonra szükség van annak érdekében, hogy mindenki meg tudja mutatni a muzsikáját, egy olcsó megfizethető jegyárért cserébe. Ez nem csak egy szórakozóhely, hanem egy kulturális központ, és ha elveszik tőlünk ezt a helyet, akkor mi lesz utána? Semmi?”
A Zöld Pardon sorsa már a XI. kerületi önkormányzati képviselők kezében van, hogy a tüntetés elérte-e a célját, és a képviselőket meggyőzte-e a tízezres tömeg „Zöld Pardon!”-skandálása, szeptember 22-én, csütörtökön kiderül.
Kommentek