A nagy hőség közepette 800 mesterember kínálta portékáit eladásra és mutatta be mesterségének fortélyait kisgyermekeknek, idősebb korosztálynak és fiataloknak egyaránt, akik mind érdeklődve és lelkesen tanulták az anyagtálak elkészítését, a fonás művészetét és csodálták a különböző népi viseletek horgolásának jellegzetes mintáit.
A Mesterségek Ünnepén kiosztották az előzetesen meghirdetett Tetőtől Talpig pályázat és a jubileumi fotópályázat nyerteseinek díjait is. A Tetőtől Talpig pályázatra 135 pályamű érkezett, melyet először 50 esélyes pályázóra szűkítettek, végül 8 munkát részesítettek díjazásban. Volt olyan kategória is, ahol megosztott első helyezettek születtek.
A Visszanéző fotópályázatra is számtalan pályamű érkezett, melyek egytől egyig megdobogtatták a szervezők szívét, hiszen a rendezvény életútját is össze tudták volna rakni belőlük. Idén éppen 600 alkotás érkezett az elmúlt huszonnégy évet bemutató fotópályázatra, melyek közül több mint száz bekerült a Mesterségek Ünnepe archívumába is. A legjobbakat négy kategóriában díjazták, a nyertes képekből pedig szabadtéri kiállítás volt a rendezvény területén 4 napon keresztül. Az archív fotók, a kenyérszentelés, a mesterek és a hangulat kategóriákban is nehéz volt a döntés, de végül mindegyikben kiválasztották az első 3 helyezettet.
A két előzetesen meghirdetett pályázat győztesein kívül idén is sor került a már hagyománnyá vált, az Év Ifjú Mestere cím kihirdetésére, amit 2011-ben Gál Attila bőrműves kapott. Az Év Mestere díj, mely szintén minden évben meghirdetésre kerül és mely a szakmák meghatározó egyéniségeit illetik, ezúttal Mezei Ottó fazekashoz vándorolt. De sor került még az Év műhelye díj, a Hagyományőrző díj, a Király Zsiga díjazottak és az Aranykoszorú díj kiosztására is.
Kommentek