A szekcióba összesen 10 film került be, amelyek sorsáról itt is háromtagú zsűri dönt. Az elnök Bakos Edit, az Uránia Nemzeti Filmszínház igazgatója lesz, mellette Boronyák Rita, a Magyar Nemzeti Filmarchívum tudományos munkatársa, valamint Kormos Ildikó, a Magyar Tudományos Filmegyesület elnöke dönt majd a legjobb magyar filmekről ebben a szekcióban.
Katona Zsuzsa A Herceg címmel készített filmet Dr. Eszterházy Pál életéről, amelyben a nézők megismerhetik egy hercegi családba született ember életét a boldog gyermekkortól a kommunizmus börtönéveiig. Az óriás - Magyarok az orenburgi gáztávvezeték építésén 1975–1979 című filmjében Kóthy Judit és Topits Judit az egyik legnagyobb szovjet beruházást mutatja be a magyar résztvevők szemszögéből. Simon Judit filmje, az Innováció az emberért - Az internet, mint önálló organizmus, az internet működésének és használatának legfontosabb kérdéseit járja körül a közösségi oldalaktól az információszabadság határáig.
Nagy Attila János filmje a Kételkedem, tehát vagyok a tudományos és áltudományos dolgok közötti különbségtétel képességére vezeti nézőjét, a film végig a szkeptikus szemszögből közelíti meg a vizsgált felvetéseket. Kult_ur.hu című filmjében Kormos Gyula Krisztián a magyar szocializmus egyik legnagyobb uráról, Aczél Györgyről készített filmet. Thernesz Vilmos az egyik legifjabb tudomány, a rádiócsillagászat történetének kezdeti évtizedeibe kalauzolja nézőit Lüktetés és hullámzás című filmjében. Lakatos Iván Szinyei Merse Pál életéről készíttet ismeretterjesztő filmet Majális után címmel. A Vad Magyarország – A vizek birodalma című filmben egy rétisas és egy vidra mindennapjait ismerhetjük meg Török Zoltán rendezésében. Nem csak magyar, de külföldi tájak természetéről szóló versenyfilm is készült, egészen pontosan India egyik legérdekesebb táját ismerhetjük meg Mosonyi Szabolcs filmjében, amely a Visszatérés Bharatpurba címet viseli.
Czapáry Gabriella hazánk egyik legszebb városának legszebb és legérdekesebb utcácskáiba vezet el minket, amelyeknek egy közös tulajdonsága van: a Boldogasszony sugárútról nyílnak. A Zegzugos történetek – A szegedi Boldogasszony meséi ezekről az utcákról mond el mindent, amit tudnunk érdemes.
Vetítési időpontokról bővebb információ a Magyar Filmszemle hivatalos oldalán érhető el.
Kommentek