Kultography

Fecskék szállták meg az Akácfa utcai tűzfalat

Fecskék szállták meg az Akácfa utcai tűzfalat

Kultography írása itt: - 2014-09-21 10:02

IMG_2249.jpgA Színes Város Strongbow Budapest Fesztivál 9. tűzfala készült el az Akácfa utcában. A 80 m2 nagyságú felület témája és feladata a „Nyugalom, vagy tombolás” ellentétpár vizuális megjelenítése volt. Az alkotó - Mesterházy Károly, alias Carlos BreakOne - számára a nyugalmat leginkább a Magyarországon fészkelő madár, a fecske személyesíti meg.

IMG_2240.jpgMesterházy Károly pályafutását 16 évesen graffitivel kezdte, az érettségi évében pedig a Budai Rajziskolába azzal a céllal iratkozott be, hogy fejlessze azt a graffiti stílust, amit űzött akkoriban. Itt hallotta először a tervező grafika kifejezést is. Harmadszorra vették fel a MOME - Moholy-Nagy Művészeti Egyetem tervező grafika szakára, ahol 2 évvel ezelőtt diplomázott. Az egyetem alatt Erasmus ösztöndíjjal ment ki Portugáliába, és az ország annyira megtetszett neki, hogy utána 2 évig ott élt. Legfontosabb mentorának Pálfi György grafikust, egyetemi oktatót tartja, aki jelentős szerepet játszott művészeti fejlődésében. A művész a diploma megszerzése után eleinte egy multinacionális nagyvállalatnál helyezkedett el alkalmazott grafikusként, ám a munka túl kötött volt számára. Ezt megelégelve és a klasszikus tervezés hiánya miatt mást szeretett volna csinálni, amikor jött a felkérés, hogy kezdjen el tetoválóként dolgozni a Szív utcában, egy stúdióban.

- „A tetoválásban az volt számomra izgalmas, hogy visszatérhettem a kézzel rajzoláshoz, a manuális technikához. A graffitiben megtanultam, hogy minden múlandó, itt pedig szinte minden maradandó, amennyire az emberi élet annak nevezhető. A digitális grafikában controll c controll v-vel minden megváltoztatható, míg ebben a műfajban egészen más a helyzet.”

Az Akácfa utcai munka 14 napig tartott, a folyamatosan ömlő eső némileg megnehezítette a munkát. Mesterházy elmondása szerint a fecske a nyugalom szimbóluma, ezért festette fel azt a 3 madarat arra a tűzfalra. A tűzfal párját, vagyis a ház másik oldalát a Cekas nevű lengyel művész festette meg, hasonló tematikában.

Fotó: Farkas András/ Színes Város

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kommentek

süti beállítások módosítása