Az idei pályázatra 68 országból összesen 14 000 pályamunka érkezett, az évente változó nemzetközi szakértői zsűri három kategóriában: formatervezés, kommunikációs dizájn, és termék dizájn koncepcióban ítélte oda az elismeréseket. A Kassák Múzeum arculati elemeit Lepsényi Imre tervezte és november végétől kiállításon tekinthetik meg az érdeklődők - olvasható a múzeum tájékoztatójában. Kassák Lajos (1887-1967) munkásságának kulcsszavai a nemzetköziség, együttműködés, szellemi műhelymunka, kritikai szemléletmód. A díjazott logóban az általa is gyakran alkalmazott felkiáltójel a mindenkor szükséges kritikai attitűdre utal, a "K" másik eleme, a nyíl a figyelmet a kassáki üzenetnek mai érvényességére irányítja.
A múzeum két éve egy olyan új koncepciót dolgozott ki, amelynek fontos része a magas színvonalú dizájn. Arculatában a kassáki szellemet megidéző - de formailag nem másoló - korszerű és kortárs szemléletű dizájnt hozott létre. A megújult arculat elemei együttesen hordozzák mindazt, amit a múzeum programjával, a kassáki életmű mai üzenetének közvetítésével itthon és külföldön képviselni akar. "Jó érzés abba a csapatba tartozni, amelynek a kultúra területéről többek között az amszterdami Van Gogh Múzeum vagy a frankfurti Städel Múzeum, a piaci szférából pedig a dizájn iránt elkötelezett legnagyobb cégek a tagjai. A Kassák Múzeum célja, hogy a magyar közönségnek a múzeum programján keresztül lehetősége legyen a nemzetközi kitekintésre, ugyanakkor megismertessük a külfölddel a magyar kultúra egy jelentős szeletét. Ezáltal is Kassák Lajos, a legjelentősebb magyar avantgárd író, képzőművész, lapszerkesztő és dizájner kezdeményező törekvéseihez kapcsolódunk" - nyilatkozta az elismerésről Sasvári Edit múzeumvezető.
A kommunikációs dizájn kategóriában Lepsényi Imre tavaly nyert először red dot-díjat a budapesti Izraeli Kulturális Intézet arculatával. A red dot díjat Berlinben Sasvári Edit múzeumvezető, Csatlós Judit muzeológus, Szőke Katalin pr szakértő és Lepsényi Imre dizájner vette át szerdán. A díjnyertes munkákat a legnagyobb kortárs dizájn gyűjteményekben, az esseni és a szingapúri red dot múzeumban is bemutatják.
Forrás: MTI
Kommentek