A világszerte hagyományosan február utolsó szombatján tartott eseményt először rendezi meg a megyeszékhely a PTE Orvosi Genetikai Intézettel karöltve. Háziasszonya Weisz Fanni fotómodell lesz. A hagyományteremtő programsorozat a Kulturális Negyed két helyszínén valósul meg: a Bóbita Bábszínház főként a családoknak nyújt egész napos szórakozási lehetőséget. A tizenegy órakor kezdődő bábelőadást követően kézműves-bábkészítő foglalkozáson vehetnek részt a vendégek, majd Várnagy Kinga és Köles Ferenc színművészek mesedélutánja kápráztatja el hallgatóságuk apraját-nagyját.
Eközben a Pécsi Galéria szakmai fórumoknak ad teret: a tíz órai megnyitót az orvosi és pedagógia előadások követik. Az érintett témák közt szó esik a ritka betegségek ellátási hálózatáról a Pécsi Tudományegyetemen, azok komplex diagnosztizálásának helyzetéről Baranyában és a sajátos nevelési igényű gyermekek közoktatási lehetőségéről is. A szakmai fórumok sorát az Éltes Mátyás Iskola diákjainak műsora zárja.
A rendezvény ideje alatt a galéria egész területén információs standokkal, tanácsadással, játszóházzal, vásárral, a MásKépMás Alapítvány fejlesztőjátékaival várják a látogatókat, de a vendégek bizonyos időközönként a Kulturális Negyed területét is bejárhatják orvostanhallgató "idegenvezetők" segítségével.
"Nemcsak a ritka betegséggel együtt élők megismerése és a figyelem felkeltése a cél, hanem hogy egy összefogást is elindítsunk" - magyarázta Melegh Béla professzor, az Orvosi Genetikai Intézet igazgatója. A világnap elsődleges célja, hogy e betegségekre és a betegek életére gyakorolt hatásukra hívja fel a társadalom és a döntéshozók figyelmét, ezért a jövőben Pécsett is minden évben megszervezik a rendezvényt.
Kommentek