2001-ben egy hamburgi, fiatal művészeknek otthont adó kis galéria tulajdonosa kereste meg Marcel Wanders tervező-designert, hogy a galéria megnyitásának egy éves évfordulójára alkossanak valami egyedit, maradandót. Marcel azt kérte, hogy vegyenek 100 leveskonzervet (csirkelevest vettek), és a tartalmát osszák szét a hajléktalanok között. A konzervdobozokat megtisztították, egyedi design és aranyozást kaptak, és bárki megvásárolhatta 200 euros áron, a befolyt összeget pedig a hajléktalanok megsegítésére fordították. Az akció a Can of Gold nevet kapta, és nem állt meg Hamburgban. 2002-ben Washingtonban, majd Sydneyben, Londonban hívták életre, 2006-ban Mexikóvárosba és Belgiumba érkezett, ez utóbbi helyszínen egy év alatt a legsikeresebb ilyen esemény valósulhatott meg.
A Can of Gold világhírű karitatív programjának köszönhetően a konzervdoboz mára már azt az egy tál ételt is jelképezi, ami belőle készült. A program Hamburg, Washington, Sydney, London, Mexikóváros és Brugge után 2011 végén Budapestre érkezett - a NextArt Galériának köszönhetően.
A program keretében, 2011. október 17-én, a Szegénység elleni küzdelem világnapján a Szegedi Paprika Zrt. által felajánlott 100 ételkonzervet osztottak ki a hajléktalanoknak. Az ételek elfogyasztását követően a konzervdobozok aranyozásra kerülnek, és Marcel Wanders design pecsétjével látják el őket. A magyar Can of Gold konzervdobozainak jellegzetessége, hogy rajtuk a Wanders design pecsét mellett a Széchenyi Lánchíd is helyet kap, és az így elkészült, sorszámozott művészeti alkotásokat értékesíti a NextArt Galéria 200 eurós áron. A program indulása óta 11 sorszámozott konzervdoboz talált tulajdonosra a 100 közül. A Can of Gold különlegességét Budapesten is megőrzi, azaz az önzetlenségre épül: minden résztvevő térítésmentesen ajánlja fel munkáját, közreműködését.
Akampány ünnepélyes záró eseményére idén ősszel, az Art Markethez kapcsolódva kerül sor, melyen Marcel Wanders személyesen vesz részt, és ahol az adomány mellett a sorszámozott, megvásárolt konzervdobozok is átadásra kerülnek. A befolyt teljes összeget (minimum 20.000 euró!) a szervezők a Menhely Alapítvány és a Magyar Vöröskereszt Reintegrációs Központ javára ajánlották fel.
Kommentek