Kultography

Volt egyszer egy szajha

Volt egyszer egy szajha

Bender Krisztina írása itt: - 2011-10-04 16:59

Marie, a gazdag kereskedő lánya esküvőjére készül az 1400-as évek elején, Konstanzban. Nem élete szerelméhez köti majd napjait: jövendőbelijét apja választotta neki, egy ifjú nemest, Ruppertus Splendidust. Marie nem tiltakozik a frigy ellen, fiatal még, elfogadja a kor furcsa szabályait. Az esküvő azonban elmarad, és egy cselszövés következményeként megbélyegzik, elűzik a városból. Életét egy örömlány menti meg, és Marie a számára még egyetlen lehetséges „munkát” kezdi végezni: szintén örömlány lesz. Az évek nem kímélik, teste és lelke egyre jobban elhasználódik, és csak a bosszú tartja életben. Erre a konstanzi zsinat lehetőséget is kínál neki, hiszen a nagyurakat örömlányoknak kell szórakoztatni…

Oswald von Wolkenstein, akkori költő egyszerűen csak egy nagy bordélyként emlegette a várost a konstanzi zsinat idején. Így a történelemkönyvekben megírt zsinatot most egy kicsit másképp láthatjuk. A könyv nyersen, sallangmentesen tárja elénk a kor sajátosságait. Az olvasó szépen lassan egy különleges világban találja magát, mely beszippantja és elborzasztja. Itt már nincsenek korlátok, ez egy város, ahol az erkölcs már rég nem számít.

A regény egy része kitaláció, így érdekes egyvelegét kaphatjuk a valóságnak és a fikciónak.

Egy újabb szajhakönyv. Akinek tetszett A darling szajha, amely az 1600-as években mutatta be egy szajha történetét egészen az utcáról a király ágyába, szeretni fogja ezt is.

A szajha című Iny Lorentz-regényt a General Press Kiadó jegyzi.

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kommentek

süti beállítások módosítása