Nem indult egyszerűen a verseny, hiszen már a csónakba kerülés is kihívást jelentett sztárjainknak, mivel a megmérettetés helyszínén nem vezetett lépcső a Balatonba. Sebaj, hamar feltalálták magukat és a nagyobb eséseket elkerülendő, inkább elsétáltak az első lépcsőig.
A gumicsónak kormányzás a kihívást jelentett, de természetesen a női szakasznak öbb férfi is a segítségére sietett. Amint sikerült bevontatni a hölgyeket a startvonalhoz, és a testvérpár is odaevickélt valahogy, megkezdődhetett az egymással való küzdelem. Csónakkal szlalomozva kellett a vízen elhelyezett úszó kosárkákból összeszedni a koktélok hozzávalóit. Azt, hogy végül is ki ért hamar a célba, azt senki sem tudta megmondani.
A partra szállás könnyen ment, főleg hogy Éva a győzelem reményében már a szlalom verseny közepén kipattant a csónakból, és a csónakot kézzel húzva gyorsította meg a folyamatot. Versenyzőink pár perccel később már kötényben, mindenre elszántan álltak a koktélkeverő pult mögött. Itt megtudhattuk, hogy résztvevőink nem gyakorlott koktél készítők, már a shaker kinyitása is nehézséget jelentett.
Vastag Tomi megérdemli a fair play díjat, ugyanis előzékenyen segített az ellenfeleknek. A stílus mind két csapatnál igazán egyedire sikerült, Vastag Csaba például kézzel „facsart ki” egy fél ananászt. Azt, hogy melyik koktélba végül mi került, nem lehetett nyomon követni, úgy járt mind a négy versenyző keze. A hölgyek inkább egy nagy vödörbe öntve adták át a művet, míg a fiúk stílusosan két pohárban tálalták a koktélokat. Balaton Soundos délutáni mókának a Finlandia versenye kitűnő volt, a koktél minősége azonban már kérdéses.
A mellettem álló profi mixer kérdésemre miszerint mit szól a munkálatokhoz csak ennyit mondott: inkább nem kommentálnám. Azt hiszem ezek után nyugodtan mondhatom, hogy nem hiába nem lett egyik versenyző sem mixer.
Kommentek