Kultography

Yanni koncert ősszel, Budapesten

Yanni koncert ősszel, Budapesten

Kultography írása itt: - 2011-06-10 09:38

Legújabb, Truth of Touch című albuma minden kétséget kizáróan az egyik legjobb, és legcsodálatosabb lett a rajongók és maga az alkotó szerint is. "Nem is akartam újabb albumot készíteni, de néha kedvem támadt a zeneszerzéshez, csak úgy pihenésképpen" – emlékszik vissza Yanni. "Ez egy olyan időszak volt, amikor nyugodt voltam, nem turnéztam, nem szorítottak határidők, és valahogy egyik dal született a másik után. Amikor ráébredtem, hogy ezek tényleg jók, onnantól kezdve arra törekedtem, hogy modern hangzásúak legyenek, és főleg őszinték." Ami pedig számunkra külön érdekesség, hogy akárcsak néhány előző albuma esetében, most is ifj. Malek Miklós, az X-Faktor egyik zsűritagja volt az, akinek segítségével igazán mai, modern hangzást kaptak a dalok.

A görög származású zongorista, billentyűs és zeneszerző koncertjei legendásak lettek világszerte. Milliók látták már az összes földrészen, hiszen romantikus, de mégis dinamikus stílusa mindenkire óriási hatással van, játékában a klasszikus zene magas szinten keveredik a mai zenével. Sikerének elvitathatatlan része, hogy zenekarának minden tagját önállóan is elismert és neves zenészként tartják számon a maguk hangszerén. Most, sok év várakozás után végre a hazai rajongók is láthatják és hallhatják őt a színpadon!

Rajongói többek között azért is szeretik, mert a Miami Vice, valamint a Beavis és Butthead epizódjaiban is az ő zenéjét hallhatjuk. Több Grammy-díj jelölést is kapott az 1992-es Dare to Dream című albuma kapcsán, és a következő évben ezt követő In My Time-ért. A nagy áttörés mégis az 1994-ben megjelent Yanni Live at the Acropolis című lemeze lett, amely minden idők második legnagyobb példányszámban eladott zenés videója volt. Yanni azóta több mint kétmillió ember előtt lépett már fel a világ több mint húsz országában. Több mint 35 platina és aranylemez tulajdonosa, amelyeket húszmillió eladott albumáért vehetett át. Szerzeményeit a tévénézők, és a legnagyobb nyilvános események hallgatói, nézői is jól ismerhetik, hiszen az ő zenéje szól az összes olimpiai játék közvetítései közben 1988 óta, de több kompozíciója hallható más, a televíziók által közvetített sporteseményeken is. Stílusát leginkább a “new age” kategóriába sorolhatnánk, de ő jobban kedveli a “kortárs hangszeres” elnevezést.

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kommentek

süti beállítások módosítása