Kultography

Vodafone Digitális Kánaán a Sziget Fesztiválon

Vodafone Digitális Kánaán a Sziget Fesztiválon

Kultography írása itt: - 2011-07-13 15:19

Igazi látványosság lesz a minden este megnézhető, több mint 1,5 millió LED diódára komponált „Fénysebességgel a jövőbe” című hang- és fényjáték, amelyet a Kiégő Izzók nemzetközileg elismert vizuális művészcsoport valósít meg. Az út során érintve lesz a tudomány, a híradástechnika, a cyber-tér és az építészet mellett a játékok és a futurisztikus utópiák világa is. De emellett számos szórakoztató programmal készül a Szigetre a Vodafone, amely a legfejlettebb informatikai eszközök és mobiltelefonos technológiák segítségével a Sziget-lét egy egészen új formáját mutatja be idén augusztusban.

A Vodafone az idei Sziget Fesztiválon a mobilinternetes megoldásokra fókuszál, ezért a fesztiválok történetében először 21 Mbit/sec sebességre képes mobilinternetes szupersztrádát ad az okostelefonozó közönségnek. Azokra is gondoltak, akik féltik okostelefonjukat a bulitól – számukra 80 darab internetezésre alkalmas készüléket – táblagépeket, netbookokat és újdonságnak számító okostelefonokat, Huawei Ideos X3-asokat – tesznek majd elérhetővé ingyenesen a Vodafone Netkertben.

A Vodafone Torony azonban nemcsak internetezésre alkalmas eszközöket rejt. Itt lesz megtalálható a Vodafone-tól a fesztiválokon már megszokott szolgáltatás is, az egyidejűleg 200 mobiltelefon energia utánpótlására alkalmas „töltőállomás”. Miközben pedig a telefonok töltődnek, gazdáiknak sem kell unatkozniuk: átsétálhatnak az Élményterembe, ahol a vállalkozó szelleműek sport- és autós játékokban mérhetik össze erejüket és tudásukat. Mindeközben pedig okostelefonjukon és a két Zenetár terminálon keresztül is szavazhatnak a számukra szimpatikus zenékre, így élhetnek a szabad zeneválasztás jogával. Ha pedig valamelyik koncertre lennének kíváncsiak, de a virtuális focimeccset ezért nem kívánják abbahagyni, akkor a Koncertközvetítő segítségével számos programot követhetnek nyomon.

Az igazán látványos játékhoz azonban nem kell bemenni a toronyba – az ugyanis az ország legnagyobb, 250 m2-en több mint 1,5 millió LED-diódát tartalmazó LED-falán fog zajlani. A Bullet Storm nevű mobiljátékban a fesztiválozók közül kikerülő, egymással szövetségben levő játékosok hihetetlen hangulatban, akár több száz néző szurkolása mellett kísérelhetik meg legyőzni a LED-falnak köszönhetően óriásira nőtt ellenfeleket.

A Vodafone a tornyon túl több ingyenes, okostelefonokra letölthető alkalmazással is készül az idei Szigetre:

· Vodafone Sziget 2011

Segítségével senki sem marad le figyelmetlenség miatt a kinézett koncertről, hiszen az alkalmazás a GPS-szel nem csak arra ügyel, hogy a felhasználók időben odaérjenek, hanem arra is, hogy ott vannak-e már. Emellett megtalálhatók benne a Szigettel és az előadókkal kapcsolatos legfrissebb hírek és legfontosabb információk, valamint a Sziget térképe az összes fontos helyszínnel együtt, a színpadoktól kezdve a büféken át a bankautomatákig.

· Guide @ hand

A hangos útikalauzzal kiegészített háromnyelvű (magyar, német és angol) városnéző alkalmazás segítségével a távolabbi vidékekről érkezett fesztiválozók üres óráikban jobban megismerhetik a főváros szépségeit és érdekes látnivalóit. Az egyes pontokhoz kapcsolódó útikalauz automatikusan aktiválódik a mobilba épített GPS segítségével, így kímélve meg a látogatókat a menüben való keresgéléstől vagy az útikönyv állandó lapozgatásától. Az alkalmazás várostérképe – és a hozzá kapcsolódó vezetett túrák – ráadásul letölthető a telefonra, így az élő mobilinternet-kapcsolat nélkül is használható.

· Vodafone Stage Manager

Az alkalmazás bennfentes információkat szállít a Sziget történéseiről.

A Vodafone Torony táncterén délutántól hajnalig minden nap olyan közismert és népszerű DJ-k szórakoztatják az egybegyűlteket, mint például Superman, Infra Gandhi, az Irie Maffia Sound System, Zagar vagy a Tesco Disco. Azonban a reggeltől délutánig terjedő időszakban sem kell attól félni, hogy néma csönd borulna a Vodafone Torony környékére: az okostelefonos Social DJ alkalmazás és a helyszínen felállított Zenetár terminálok segítségével 9-től 16 óráig a fesztiválozók szavazhatnak a nekik tetsző zenékre, így mindig az a szám kerül sorra, amely abban az időben a legtöbb szavazatot kapta.

 

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kommentek

süti beállítások módosítása